
Søker etter engasjerte ungdommer til campus
Baker & Konditor Campus skal gi 12 skoleelever en kickstart i baker- og konditorfaget den siste uka i juni. Nå håper Einar Martin Kålen på en solid søknadsbunke fra ungdommer med en brennende interesse og engasjement for baker- og konditorfaget.
Baker & Konditor Campus arrangeres av BKLF i samarbeid med Norske Kokkers Landsforening som har arrangert Kokke-Campus i mange år. Noen av arrangementene på årets campus vil være felles, men mesteparten av tiden vil kokkene jobbe med sitt og baker- og konditorene med sitt.
Einar Martin Kålen, som er bakemester og jobber som faglærer på Ole Vig videregående skole, er rektor på Baker & Konditor Campus. Med seg har han Morten Dalevold Carlson fra Condelica, Kjetil Dale Aas fra baker- og konditorlandslaget og Mesterbakeren og Lars Lindland som er fag- og prosjektleder i BKLF.
Oppfordres til å søke
Baker & Konditor Campus er for elever som har søkt vg2 baker og konditor i 2025. Kålen håper at faglærere og bedrifter vil oppfordre elever til å søke.
– Vi søker elever som har søkt vg2 baker og konditor og som har en brennende interesse og engasjement for vårt fag. Vi kan by på fem spennende dager i Oslo der vi har fokus på å vise frem hva bransjen handler om, sier Kålen.
I løpet av de fem dagene blir det besøk på bakerier, konditorier og hos leverandører. Det mangler fortsatt en del detaljer, men én dag med baker- og konditorlandslaget er allerede spikret. Det samme er en dag sammen med André Løvaas i Åpent Bakeri.
Gleder seg masse
– Dette er en unik mulighet som gir mulighet til virkelig en kickstart i bransjen ved å knytte nettverk til andre elever med samme interesse, bedrifter, landslag, leverandører og andre i bransjen.
– Nå håper vi at mange søker. Vi tror dette vil bli veldig bra og kostnaden for deltakerne er kun en egenandel på 2990 kroner pluss reisekostnader. Det er også mulig å søke om støtte til både reise og egenandel.
– Jeg gleder meg masse til å hive meg på flyet og å være sammen med flotte ungdommer den siste uka i juni, sier Einar Martin Kålen til Bakeri.net.
Søknadsfristen er 11. mai.